nadwaga i otylosc u dzieci

Nadwaga i Otyłość u Dzieci i Młodzieży w Polsce

POLSKIE DZIECI TYJĄ NAJSZYBCIEJ W EUROPIE!

Polskie dzieci w czołówce najbardziej otyłych. Rodzice robią z nich grubasów. Jak uchować dziecko od nadwagi?

Nadwaga i otylosc u dzieci i mlodziezy w Polsce

Nadwaga i otylosc u dzieci i mlodziezy w Polsce

Przechodząc dzisiaj jedną z głównych ulic miasta moją uwagę przykuło pewne zdarzenie: impreza urodzinowa dzieci w McDonald’s. Nie pierwszy raz jestem świadkiem jak rodzice chcąc uszczęśliwić swoje pociechy tak naprawdę wyrządzają im wielką krzywdę. Nie prowadzę tu kampanii przeciw korporacji jaką jest McDonlad’s czy KFC lub innej sprzedającej podobne, śmieciowe produkty. Chciałam zwrócić uwagę na otyłość dzieci w Polsce, ponieważ to już prawdziwa epidemia. W rankingu światowym grupa polskich 11- latków wypadła gorzej niż ich rówieśnicy w Europie czy USA. 207 tys. najmłodszych w Europie i Ameryce Północnej dzieci zostało objęte badaniami przez WHO. Okazuje się, że polskie dzieci znajdują się w czołówce najbardziej otyłych. Kto ponosi za to odpowiedzialność? Nikt inny jak rodzice. W wielu środowiskach nadal uważa się, że tłuściutkie dziecko to oznaka zdrowia. Nic bardziej mylnego! Pamiętajmy, że w obecnym czasie dzieci nie wyrosną z nadwagi! Otyłe dziecko = otyły dorosły. W dobie XXI wieku jesteśmy skazani na spożywanie produktów o niskiej wartości odżywczej, a więc zmuszeniu jesteśmy jeść więcej, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników co niesie za sobą ryzyko przekarmienia.

Nadwaga i otylosc w Polsce

Nadwaga i otylosc w Polsce

Nadwaga i otyłość w Polsce

WHO podaje, że statystyczny europejczyk powinien dziennie spożywać pięć porcji warzyw i owoców to samo dotyczy dzieci. Zadaj sobie teraz pytanie: ile owoców i warzyw jesz każdego dnia? Ile Twoje dziecko? Sok Kubuś czy jeden banan ich nie zastąpi. Pomyśl o tym zanim zafundujesz sobie i najbliższym kolejny obiad w restauracji typu „Fast food”. Dzieci są najlepszymi obserwatorami. Jeśli pokażesz im, że jesz głównie produkty przetworzone czyli hamburgery, zapiekanki, pizzę będą chciały jeść to co Ty. Same nie sięgną po surowe owoce czy warzywa.

Problem otylosci polskich dzieci

Problem otylosci polskich dzieci

Większość dzieci na świecie cierpi na duże niedobory witamin i minerałów. Są one szczególnie groźne dla dzieci, które są w fazie rozwoju i wzrostu. Dzieci w wieku 4-10 lat powinny spożywać 400 g owoców i warzyw dziennie, a także jeść ryby trzy razy w tygodniu. Pomyśl o konsekwencjach zdrowotnych jakie niesie za sobą otyłość. Zamiast dać dziecku parę złotych na zakupy w szkolnym sklepiku zapewnij mu pełnowartościowe śniadanie bogate w fito składniki. Z pewnością wiesz co dzieci kupują w szkolnych sklepikach: drożdżówki, słodkie napoje gazowane, chipsy, zapiekanki itp. To są produkty, które znacznie przyczyniają się do nadwagi i otyłości. Postaraj się gotować obiad z dwóch dań zamiast przywozić coś gotowego co odgrzejesz w mikrofali. Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach to trudne, bo sama jestem mamą i ciągle narzekam na brak czasu. W końcu zastanów się czy chcesz, aby Twoje dziecko z radością spędzało czas w przedszkolu, szkole czy z rówieśnikami? Otyłe dzieci nie mają łatwego życia. Narażone są na ciągłe dokuczanie ze strony innych, a kto lubi być wytykany palcami i wyśmiewany z powodu swojego wyglądu?


'Nadwaga i Otyłość u Dzieci i Młodzieży w Polsce' Ma Brak komentarzy

Be the first to comment this post!

Jeśli chcesz dodać komentarz…

©2018 Oriflame | Aktualny Katalog Oriflame | Następny Katalog Oriflame | Rejestracja Oriflame All Rights Reserved