KONSULTANTKA ORIFLAME MITY I FAKTY

Konsultantka Oriflame

Nazywam się Matylda Haoues i od 17 lat jestem Konsultantką Oriflame. Nie planowałam, w ogóle nie myślałam, że moje życie zawodowe zwiążę z tą firmą, bo przecież zapisałam się jak większość, aby oszczędzać na zakupach.

 

Opowiem Ci o wszystkich za i przeciw z mojej perspektywy współpracy z firmą. Myślę, a nawet w 100% jestem przekonana, że pomogę Ci podjąć decyzję niezależnie od tego czy będzie na tak czy na nie?

 

Chcę zacząć od tego, że Konsultant to zwrot grzecznościowy i tak nazywa się każdą osobę, która dołącza do Oriflame. Niezależnie od tego jaką drogę wybierze. Zdecydowana większość decyduje się tylko na zakupy dla siebie i najbliższej rodziny.

 

Setki razy słyszałam: „Ale ja nie chcę być Konsultantką Oriflame!”. Wcale nie musisz. 😉 Kupuj ze zniżką i zostań klientkąklubowiczką. Po ➡ Rejestracji Oriflame masz taki przywilej. Ty decydujesz jak często zamawiasz i jakie kwoty przeznaczasz na kosmetyki.

Fill out my online form.

Dla mnie osobiście Konsultantka Oriflame kojarzy się z rozwojem osobistym, zdobyciem nowego zawodu, prestiżem, niezależnością finansową, poczuciem bezpieczeństwa na myśl o przyszłości.

To w kilku słowach moja metamorfoza jaką przeszłam ➡ Współpracując z Oriflame


Konsultantka Oriflame: ARGUMENTY NA TAK

Konsultantka Oriflame

Pierwsza korzyść dla Konsultantki to ➡ Tańsze kosmetyki Oriflame o 20%. Ta opcja interesuje większość kobiet, bo która z nas nie lubi promocji i wyprzedaży? Wbrew wszystkim krążącym opiniom w Polsce, Konsultantka Oriflame nie podpisuje żadnej wiążącej umowy z firmą i nie ma żadnych zobowiązań. Rejestracja najczęściej odbywa się on-line i polega na wypełnieniu formularza przyjęcia do klubu Oriflame. Papierowa wersja wniosku o przyjęcie do klubu Oriflame przeznaczona jest tylko dla Konsultantek Oriflame, które chcą korzystać z odroczonej formy płatności do dwóch tygodni, wniosek nie oznacza umowy. W dobie zakupów przez Internet naprawdę bardzo mało osób chce z takiej opcji korzystać. Przyzwyczailiśmy się do płatności on-line i pobraniowych.

 

 • Konsultantka Oriflame ma możliwość przystąpienia do prestiżowego ➡ Programu Witamy Oriflame i odebrać nagrody wartości ponad 300 zł za niecałe 15 zł. Ten program przewidziany jest dla nowych osób, które dołączyły do klubu
 • Konsultantka Oriflame nie ma obowiązku zamawiać z każdego ➡ Aktualny Katalog Oriflame w roku- to kolejny krążący mit  😀 Nikt z nas nie robi zapasów, prawda? Firma nikogo do niczego nie zmusza. Każda osoba, która dołączy jest Niezależnym Konsultantem Oriflame, a słowo niezależny wszyscy rozumiemy tak samo
 • Konsultantka Oriflame nadany numer w procesie rejestracji zachowuje dożywotnio z opcją dziedziczenia przez najbliższą rodzinę
 • Rezygnację z członkostwa w klubie Konsultantka Oriflame może złożyć w każdym momencie
 • Brak zamówienia w okresie roku jest równoznaczny z rezygnacją Konsultantki Oriflame i usunięciem konta z bazy danych

Druga korzyść dla Konsultanki Oriflame;

to możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy w wolnym czasie poprzez rekomendację produktów. Każdy z nas lubi dzielić się informacją na temat produktów, z których jest szczególnie zadowolony. Dlaczego na tym nie zarobić? Większość naszych znajomych podobnie jak my szuka promocji, wyprzedaży, każdy kupuje produkty do higieny osobistej.

 

Na start nie musisz być ekspertem w dziedzinie pielęgnacji. Możesz skupić się tylko i wyłącznie na kosmetykach, które używasz. Jeśli przejmiesz inicjatywę i pokażesz ➡ Następny Katalog Oriflame znajomym to Ty, a nie sklep, zarobisz na zakupach osób, z którymi jesteś w stałym kontakcie. Ciekawa jesteś ile? Minimum  23% marży, bo Konsultantka Oriflame może również korzystać ze specjalnych ofert wewnętrznych, które dają możliwość zwiększenia zarobku. Jeśli nastawiasz się na rekomendację to im więcej produktów sprzedaż tym więcej zarobisz. Im większe będzie Twoje zamówienie tym większa marża, a tym samym zysk natychmiastowy. Jest to naprawdę bardzo indywidualna kwestia.

 

 • Konsultantka Oriflame ma dostęp do cyklicznych szkoleń kosmetycznych on-line za darmo, a uwierz mi wiedza kosztuje. Firma dba, aby Konsultanki Oriflame miały odpowiednią wiedzę na temat produktów. W roku kalendarzowym w katalogach pojawia się dużo nowości, zmieniają się składy kremów, nuty zapachowe itd.
 • Dodatkowo za niewielką opłatą Konsultantka Oriflame może uzyskać certyfikaty z zakresu pielęgnacji i makijażu, które honorowane są przez wszystkie firmy kosmetyczne na rynku.

Trzecia korzyść dla Konsultanki Oriflame, moim zdaniem najważniejsza to:

 • Konsultantka Oriflame może w oparciu o współpracę z firmą zbudować własny, dochodowy biznes i stać się finansowo niezależną bez żadnych inwestycji (uruchomienie biznesu tradycyjnego wymaga minimum 50 tys. środków własnych). Możliwości zarobkowe są nieograniczone. Dodatkowo w planie marketingowym przewidziane są nagrody za awans w postaci czeków dolarowych, programu samochodowego i podróży po świecie.
 • W drodze jaką trzeba pokonać od Konsultanta do Dyrektora towarzyszy Sponsor czyli osoba nad Tobą, która posiada wiedzę i doświadczenie. Dostępne są szkolenia i moduły biznesowe zupełnie za free.
 • Moim zdaniem fenomenem firmy i planu marketingowego jest fakt, że każda Konsultantka Oriflame bez względu na wiek, status społeczny czy wykształcenie ma równe szanse.
 • Konsultantka Oriflame w roku kalendarzowym otrzymuje 17 wypłat (co trzy tygodnie), a nie raz w miesiącu.

Konsultantka Oriflame: ARGUMENTY NA NIE

 • konsultantka oriflame avon
  Zdarzy się sporadycznie, że Konsultantka Oriflame nie otrzyma wszystkich produktów, które zamawia, bo będą niedostępne (w przypadku kosmetyków w super promocyjnych cenach istnieje zasada „ kto pierwszy ten lepszy”). Takie sytuacje wzbudzają dyskomfort zwłaszcza, gdy niedostępne produkty są dla klientek.
 • Zamówienie może zawierać błędy asortymentowe (paczki pakują ludzie, czasami się mylą :-). W takiej sytuacji Konsultantka Oriflame jest zobowiązana do złożenia reklamacji on-line i odesłania produktów do siedziby firmy.
 • Jest ryzyko, że produkty w trakcie doręczenia zostaną uszkodzone. Tutaj najczęściej wina leży po stronie firmy kurierskiej, a nie Oriflame, ale procedura reklamacji jest dokładnie taka sama jak wyżej.
 • Rezygnacja z zamówionych produktów bez uzasadnionej przyczyny i nieodebranie paczki jest równoznaczna z wystawieniem przez firmę na koncie Konsultantki Oriflame faktury o wartości 30 zł.
 • Wybrana nagroda gwarantowana z programu ➡ Bonus Dla Urody Oriflame może mieć status „wyprzedana” i w takiej sytuacji Konsultantka Oriflame musi zdecydować się na inną nagrodę z puli dostępnych.

   


Konsultantka Oriflame: ARGUMENTY NA NIE W BIZNESIE

Tak naprawdę to cechy charakteru decydują czy ktoś odniesie sukces czy nie? Czy odnajdzie swoje miejsce w Oriflame? Na forach internetowych napotkasz bardzo dużo negatywnych opinii. Najczęściej piszą je osoby, którym się nie udało odnieść sukcesu. Wina najczęściej leży po ich stronie, ale łatwiej za swoją porażkę odpowiedzialność zrzucać na innych.

Jeśli ktoś myśli, że wystarczy zapisać się do firmy i zostać Konsultantką Oriflame, a pieniądze same się zarobią to jest w ogromnym błędzie. Czasy „ czy się siedzi czy się leży to się należy” są już za nami.

Bycie Konsultantką/Klientką nie jest trudne i nie wymaga dużego zaangażowania. Robisz zakupy jak w każdym innym sklepie internetowym. Nie polecasz produktów.

W biznesie zdecydowanie więcej musisz wymagać od siebie i innych. W pracy na etat spędzasz około 40 godzin w tygodniu. To ile godzin przeznaczysz na współpracę z Oriflame będzie adekwatne do sumy jaką zarobisz. Najważniejsze jest Twoje zaangażowanie i chęć zmiany stylu życia.

Konsultantka Oriflame powinna mieć:

 • pozytywne nastawienie do ludzi i otaczającego świata
 • chęć zdobywania wiedzy
 • determinację w dążeniu do celu
 • cierpliwość
 • pokorę
 • chęć pomocy innym
 • wiarę w siebie
 • szacunek do pracy i innych
 • wiarę w produkty oraz firmę

Konsultantka Oriflame powinna być:

 • odporna na słowo NIE
 • zorganizowana
 • punktualna
 • swoim najlepszym i najbardziej wymagającym szefem
 • konsekwentna w działaniach

Reasumując:

Zanim podjęłam decyzję i dokonałam wyboru byłam nieśmiałą osobą z lękiem patrzącą w przyszłość. Strach przed utratą pracy towarzyszył mi każdego dnia. W wieku 30 lat dojrzałam do decyzji, aby wziąć życie w swoje ręce i mieć własną firmę z opcją dziedziczenia. Wyszłam ze strefy komfortu chociaż nie było to łatwe. Zdobyłam niezbędne umiejętności i wiedzę. Wiele cech charakteru wypracowałam. Jak każda Konsultantka Oriflame zaczynałam tworzyć własną firmę od podstaw, aby po niespełna dwóch latach zostać Niezależnym Dyrektorem Oriflame i odebrać swój pierwszy dolarowy czek. Moja przygoda z Oriflame trwa nadal. Dobrze zarabiam, podróżuję po świecie, pomagam innym w drodze do sukcesu. To już nie tylko praca, to przede wszystkim styl życia.

Ty też masz prawo wyboru.

Doba ma tyle samo godzin dla każdego z nas. Czy na etacie czy we własnej firmie przeżyjesz resztę swojego życia, zależy tylko od Ciebie?

Spróbuj sobie wyobrazić jakie to uczucie patrząc w lustro widzieć twarz swojego szefa J? Planować czas pracy godząc go z obowiązkami rodzica lub swoim hobby? Zarabiać kiedy śpisz? Wydaje się nierealne?

To mój styl życia i pracy od wielu długich lat, który również stanie się Twoim jeśli podejmiesz odpowiednią decyzję. Pamiętaj niemożliwe nie istnieje.

 


PODOBNE POSTY do KONSULTANTKA ORIFLAME MITY I FAKTY


 • Tagi: Konsultantka oriflame opinie, praca, czy warto, zasady. Konsultantka avon, cennik dla konsultantek, koszty, oriflame konsultantka.
 • Oferta dla, program i prezenty dla nowych konsultantek, zniżki dla konsultantek, strefa, opinie, oriflame konsultantka logowanie, znajdz, zarobki, ile zarabia, kontakt.
 • Oriflame konsultantki z twojej okolicy kosmetyki, regulamin, praca, forum, warszawa, wrocław, kraków, katowice, poznań, od ilu lat, korzyści, wiek, wady, avon czy oriflame.
KONSULTANTKA ORIFLAME
5 (100%) 8 vote[s]